VPL ORDINACE s.r.o. - praktický lékař v Chropyni

Certifikáty COVID-19 (očkování, nemoc, test)

Od 1. 6. 2021 přestávají platit vakcinační certifikáty na COVID-19, které jsme vydávali v minulých měsících. Nové certifikáty mají celoevropskou platnost a můžete je tedy použít i při cestě do zahraničí. Jak se k nim dostanete?

  1. Nejrychlejší způsob vyžaduje chytrý telefon – jednoduše naskenujete QR kód na starém certifikátu (to je ten tečkovaný čtvereček v levém dolním rohu), otevřete si webovou stránku a na ní si stáhnete certifikát nový.
  2. Jednodušší způsob je přes webový portál ministerstva zdravotnictví: ocko.uzis.cz – sem zadáte své rodné číslo, číslo občanského průkazu a vzápětí kód, který Vám přijde SMS zprávou. Na další stránce rovnou stáhnete a vytisknete certifikát nový.
  3. Pokud všechny metody selžou, je vhodné volat linku telefonní linku 1221.

Protože jsme si vědomi, že někteří (zejména starší) pacienti nejsou s internetem a mobilem tak svižní jako jiní, vytiskli jsme nové očkovací certifikáty pro všechny osoby starší 80 let, které jsme dosud očkovali a vybavili certifikátem podle starého vzoru. Ostatní odkazujeme na výše uvedený postup.

Navíc se přes portál ocko.uzis.cz dostanete i k certifikátům o provedení testu nebo prodělání nemoci COVID-19. Není tedy již nadále nutné nás kontaktovat a žádat jeho vystavení po nás.

Děkujeme Vám za pochopení.

za kolektiv ordinace
MUDr. Michal Kočař

Powered by Froala Editor

01. 06. 2021